"Pomaga nam nie tyle pomoc przyjaciela, ile możność polegania na niej" Epikur (341-271 p.n.e.)
  • Spotkanie z konsultantem wojewódzkim ds. drermatologii

    W sobotnie przedpołudnie 17 czerwca 2017 r. w kawiarni Szydłowski w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej członkowie Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI spotkali się z Konsultantem Wojewódzkim ds. Dermatologii, Ordynatorem Szpitala COPERNICUS w Gdańsku, Panią dr Marią Czubek.
    Spotkanie było poświęcone problemom związanym ze zmianami w programach leczenia biologicznego dla osób chorych na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS). W trakcie rozmów można było dowiedzieć się więcej o dostępności nowych metod leczenia łuszczycy w województwie pomorskim. Pani dr Maria Czubek przedstawiła też aktualną sytuację - po wejściu w życie nowej ustawy o szpitalach i sieci szpitali, związaną z dostępnością do dermatologicznych oddziałów szpitalnych w województwie pomorskim.
    W trakcie spotkania upominki dla uczestników przygotowała gdyńska firma Cerko – producent specjalistycznej linii kosmetyków i emolientów m.in. dla osób chorujących na łuszczycę, oraz producent dermokosmetyków firma Pierre Fabre Dermo-Cosmetique.
    Po spotkaniu członkowie Stowarzyszenia mogli zapoznać się z aktualną sytuacją, planami i najbliższymi zamierzeniami Pomorskiego Stowarzyszenia Chorych na Łuszczycę FALA NADZIEI.